Сугестивност Тестови во Хипноза

ХипнозатаУспехот на поставување на предмет во состојба на транс во голема мера е зависна од верувањето – век и сугестивност на ваши клиенти. На сугестивност на ваши клиенти / предмет ќе се утврди како успешна вашиот обид за хипноза е веројатно да биде. Целта на овој есеј е дефинира “предлог и сугестивност” и, исто така, да се обезбедат повеќе популарни сугестивност тестови кои може да се користат за да се утврди колку лесно може да игра предмет во транс.

Што е “Предлог”?

Хипнотички зборува. А предлог е идеја или сензација која достигнува мозокот преку пет сетила (исто така и преку шесто сетило, интуиција). Прочитај го остатокот од овој запис »

На неверојатни вистината зад луцидно сонување

Јас сум сигурен дека откриле повеќе или помалку за луцидно сонување.
луцидни
Тоа е она што се случува додека сте разбудат во рамките на
твојот сон… Вртење свесно осведомен,ќе бидете ставени на восхит моќ да
Заповедам секој аспект на твојот сон!

Повеќето луѓе ги искусиле ова барем
неколку пати во нивниот животен век. Но 99% на
населението имаат не Поим дека тие може да
Активирањето на овој луцидно сонување моќ секоја ноќ…

Еве како: http://partners.selfdevelopment.net/ref/79243/1b325f70 Прочитај го остатокот од овој запис »

Научете самоуправа Хипнозата

Хипнозата

Вистината abouth хипнозакликнете на сликата да го нарачате копија

Хипнозата е докажан метод на длабока релаксација кој се користи за создавање на внатрешни промени во нашите мисли, емоции и однесување. Тоа е исто така медицински признати алатка за контролирање на болката и намалување на стресот. Најчестата форма на хипноза овие денови е само хипноза. Ова е само-предизвикана состојба на длабока релаксација постигне со или слушање на снимање или со тоа што си во транс.

Учење самоуправа Хипнозата

Тоа е прилично лесно да се научат самостојно хипноза и, како и со сè друго во животот, “пракса го прави совршен!” Клучот е да го земе лесно. Се пријде на предметот со разиграност. Не се обидуваат премногу тешко да се влезе во транс за овој порази целата Целта на хипноза. Ви се случува да дознаете како да се доведувате во длабоко опуштена состојба и се обидува да ги принуди тоа да се случи само те прави напнат и има обратен ефект. Прочитај го остатокот од овој запис »

Митови за Хипнозата

Заеднички митови за Хипнозата

Мит :Во Хипнозата А хипнотизер има магиска моќ.

Стив ЏонсОва е сосема неточно. А хипнотизер е обичен човек.

Мит :Можете да бидете хипнотизирани и прават работи против вашата волја.

Апсолутно неточно. Никој не може да биде хипнотизиран против нивната волја. Вие мора да биде 100% соработка, со цел да биде хипнотизиран. Под Хипнозата можете да изберете да ја прифати или одбие која било предлози дадени за да ви од хипнотизер.

Прочитај го остатокот од овој запис »

Хипнотерапија за испит Нерви - Збогум непроспиени ноќи, Здраво извонредност!

Кои се причините за испит Нерви?

Се сеќаваш ли како сте се почувствувале еден ден пред ја носеше твојата завршните испити? Непроспиени, испотени, вознемирени
ИСПИТи проблематичниот се чини дека се совршено добри зборови да се опише вашата држава тогаш. А потоа, тука се оние моменти кога мислите дека се изучува се што може за, направиле ревизии прецизно ... а сепак, Еден поглед на испит хартија, и се е празно. Ова е точна претстава на многу студенти во пресрет на голем тест. Толку многу зависи од вас помина добро во вашите испити, но едноставно не може да изгледа за контрола на анксиозност. Колку голема ќе биде ако некој имал магично стапче кои би можеле да ги преземат овие грижи далеку. Јас сум тука да ти кажам дека постои магично стапче како оваа, и тоа лежи во вашата потсвест; сите што треба да направите е да се повика овој стапче на вашиот помош со помош на хипноза за испит нерви.

Анксиозност и испит Нерви

Јас сум во мојата кариера се среќаваат голем број на студенти кои имаа потреба од помош со нивната вознемиреност. Овие студенти доаѓаат од различни академски потоци и нивоа; некои беа на ниво на студентите, , додека други GCSE, од оние кои студираат медицина да се оние кои студираат филозофија. Имам работено со нив, и тие успешно ја спроведе техники на хипнотерапија за испит нерви да ги задржи во добра steed. Па како не хипнотерапија за испит нерви навистина ви помогне? Испити се сите за докажување се против другите, Нејзината за сите беспрекорна перформанси кога тоа се брои. Ако сте претрупан и вознемирени, никогаш нема да биде во можност да се постигне ова совршенство. Првиот чекор на хипнотерапија е да се грижи за овие стравови. Преку лечи одекнува и спокојство, визуализации, да ви се даде можност да добие повеќе од оваа вознемиреност. Вие ќе бидете способни да се релаксираат вашиот ум, па дури и како позитивни афирмации работат својот пат кон вашиот потсвест. Прочитај го остатокот од овој запис »

Умот трикови - Шест Лесно Едните

Што се умот трикови ?

Многу ум трикови повеќе од само трикови. Тие се креативни техники за прислушување и во моќта на вашиот ум. Тие се забавува, но тие исто така имаат повеќе практична употреба. Добар пример е “ученик трик.” Еден од многу големи ум трикови.

МенталнаПогледни во огледалото и гледам твоите очи како што сликовито се замисли нешто пријатно. Тоа може да биде убава сцена, вашиот омилен голо тело, или нешто друго што ќе се создаде желба во тебе. Ќе забележите дека вашите ученици добивање поголеми речиси веднаш. Ако практиката малку, можете да направите вашите ученици веднаш поголеми по желба.

Учениците зголемување кога ќе се возбудени, заинтересирани и приемчив. Кога си со некој и вашите ученици се шират, лицето на кое се зборува потсвесно сетила вашиот интерес за нив или она што се вели, и тие како што. Ова го прави полесно за нив да ви се допаѓа, и да ги слушаат она што го покажуваат. Вие не треба да биде продавач да ги искористат предностите на овој. Откако ќе научат да го контролираат вашиот ученик големина, зошто не се обидат ова потсвесни ум трик? Прочитај го остатокот од овој запис »

Запознајте се со тајна за правење на повеќе пријатели! | луѓе

Состанок Луѓе

Кога ќе запознаеш нови луѓе за прв пат, Дали ви се обично како повеќето од новите луѓе што ќе ги исполнуваат?

спријатели сеИли мислите дека сте обично не им се допаѓаат новите луѓе, освен ако тие на крајот може да се докаже по долго време дека тие го заслужуваат вашето пријателство?

Можеби никогаш не сте размислувале за ова, пред да. А вие може дури и да се прашуваат дали тоа е навистина важно. Дали навистина е важно многу, ако ви се допаѓа најмногу луѓе, кога првпат ги задоволат, или ако одлучи да им се допаѓа многу подоцна, откако ќе се запознаете со нив подобро?

Прочитај го остатокот од овој запис »

Љубомора често може да биде предизвикана од Несигурноста или пре активна имагинација

Ефекти на љубомора

jealousy_cover_final_small

Луѓе кои им дозволуваат на своите љубомора да се пробие на контрола често се бесни и вознемирени еднаш на поединецот кој тие го поврзуваат љубомора да, љубомора се невини работи. Оваа во крајната анализа, може да доведе до уништување на односот или произведуваат две многу потресени луѓе кои се вечно доведат во прашање нивната страст за едни со други. Помагање на клиенти со Хипнотерапија во High Wycombe и во бројни други градови нејзините не е изненадување да се осигура дека љубомората е жешка тема.

 

Откако штетни нешта се случува, дури и иако тие беа предизвикани од љубомора, а не надворешен агент на љубомора е зајакната во љубоморен индивидуални. Поголемиот дел од времето на љубоморен поединецот надмоќна сексуална љубовта за нивниот колега дека тие се чувствуваат ги прави доаѓаш да се биде љубоморен и во неколку случаи командантот. Ова ќе резултира со проширување на љубомора во нивните наследувајќи врска. Во неколку случаи љубомора може да се прошири да насилство, вклучувајќи ментална болка и манипулација кои се две работи кои може брзо заврши секоја врска. Прочитај го остатокот од овој запис »

Подобри меморијата Совети | Клучни зборови

Употребата на Клучни зборови

Оваа статија ќе ја разгледа употребата и потенцијал за користење на Клучни зборови тактики за да се зголеми и подобри мемориски способности и подобро меморија во целина. Во многу студии се покажа дека Клучни зборови имаат три основни принципи кои употребата на Клучни зборови се имагинација, здружување и Локација. Со користење на Клучни зборови постои добра шанса за подобрување на вашиот меморија. Овие три принципи, здружение, имагинација и локација може да се донесе да работат заедно, и можете да го користите овие принципи да генерира моќен Ретроспективата системи.

Работејќи заедно, директорите на здружување, имагинација и локација може да се користи за производство на моќни Клучни зборови системи. Се надеваме дека откако ќе ги апсорбира и се применуваат овие техники ќе се разбере како да се дизајнира и ги применуваат овие принципи на вашата поле, за да дизајн свој моќен, софистицирани системи се потсетиме. Да започнеме со краток преглед на директорите вклучени.

Асоцијација и Клучни зборови

Прочитај го остатокот од овој запис »

Како да имаат над просечен IQ Резултат

IQ бодови

Што е просечната IQ резултат? Во теоријата на тестови се дизајнирани така што половина од населението ќе резултат под 100 и половина над, и се постигна согласност со возраста на тест приемател. Тука е дефект на IQ резултати во типичен населението:

IQ130 или повисоко: 2.2% од населението.

120-129: 6.7% од населението.

Прочитај го остатокот од овој запис »

Google пребарување
Прилагодено пребарување
Донирајте за слободен Хипнозата Информации денес
Приклучи се Слободната Хипнозата Информација Заедница
Приклучи Слободна Хипнозата Информација Заедница за повеќе информации и надградби. Ова е бесплатно и Забава

Името:
 
E-mail: 
Ние ги почитуваме вашата приватност. Ние никогаш нема да се изнајми или да го продаде вашите информации
Избрана Видео
Превод
 Измени Превод
со Transposh - translation plugin for wordpress
Спонзорирани линкови
Амазон Продавница Продавница

CBPro реклами

Реклами од CbproAds
Губење на косата третман. докажани резултати
Онлајн здравство Продавница
Приклучи се Амазон премиер – Бдеат 40,000 Филмови
  • Winter Olympics 2018: Team USA's Mirai Nagasu stumbles during triple axel Февруари 21, 2018
    Winter Olympics 2018: Team USA's Mirai Nagasu stumbles during triple axel CBS News'Samurai' Goggia Denies Vonn to Win Downhill Gold U.S. Вести & World ReportLindsey Vonn Wins Bronze Medal In Downhill At Pyeongchang Winter Olympics NPRFull coverage
  • Mavs owner Mark Cuban: Wasn't aware of misconduct claims against Terdema Ussery Февруари 21, 2018
    Mavs owner Mark Cuban: Wasn't aware of misconduct claims against Terdema Ussery ESPNReport: Mavericks Former President And CEO Was A Serial Sexual Harasser DeadspinMark Cuban denies having knowledge of reported misogynistic behavior within Mavs, vows to get it fixed Dallas News (блог)House Call with Dr. J – reVolver Podcasts reVolver PodcastsExclusive: Inside the Corrosive Workplace Culture of the Dallas […]
Оптимизација Поддржано од SEOPressor