Митови за Хипнозата

Заеднички митови за Хипнозата

Мит :Во Хипнозата А хипнотизер има магиска моќ.

Стив ЏонсОва е сосема неточно. А хипнотизер е обичен човек.

Мит :Можете да бидете хипнотизирани и прават работи против вашата волја.

Апсолутно неточно. Никој не може да биде хипнотизиран против нивната волја. Вие мора да биде 100% соработка, со цел да биде хипнотизиран. Под Хипнозата можете да изберете да ја прифати или одбие која било предлози дадени за да ви од хипнотизер.

Мит :Само слаб скроен луѓе можат да бидат хипнотизирани.

Лажни. Спротивното е вистина. Поинтелигентен сте толку полесно е да ви хипнотизирам. Во одредени случаи на ментални нарушувања, хипноза е невозможно. Можете да бидете хипнотизирани, ако сакате да.

Мит :Под хипноза сте во несвест.

Не е точно на сите. Под Хипнозата дека сте будни и целосно свесни.

Мит :Можете да се заглавени во Хипноза.

Целосно невистинити. Дури и ако хипнотизер цркнала по ставање вас во длабока Хипнозата, можете или ќе ти отвори очите откако не слух својот глас за некое време или ќе се лизга во кратко спиење и будење нормално.

Мит : Хипнозата е нешто чудно што другите луѓе го прават за вас

Ако не може да одат во хипноза, вие не ќе биде во можност да спијам, да научат, или се нервозни преку "негативни самоуправа хипноза". (Знаеш кога ќе се замисли работите одат наопаку и тоа го прави да се чувствувате нервозни? Па тоа е негативен само хипноза!) Хипнозата е едноставно намерно користење на РЕМ (Rapid Eye Movement) или сон држава. Ние не сме давајќи им на луѓето лекови тука - ако тоа не е природна способност, хипноза не би сакал да работиш!

Мит : Ќе изгубите контролата во хипноза

Луди вести, фаза хипнотизери и озборувања се создаде илузија дека сте ја изгубите контролата во хипноза. Всушност, кога хипнотизирани, вие сте релаксирани и се фокусираше - и можат да изберат да се нагоре и одиме подалеку во секое време. Ке го одберете да им даде на вашето внимание на хипнотизерот, и можете да го повлечат во секое време. Ако сте биле исплашени од хипноза во минатото, овој напис се надевам убедени да барем да го даде да се проба. Но запомнете, се обезбеди она што го добивате е вистинска работа.

Мит : Сите хипноза е иста

Како и со ништо, хипноза може да биде добро, лоши или рамнодушен. Од најчестите е стар стил авторитарна хипноза од типот "Вие сте добивање поспан, се чувствувате убеден ". Изненадува, овој вид на хипноза не работи добро со многу луѓе. Добра хипноза користи суптилна психолошка принципи и напредна комуникација patterns.It е како разликата помеѓу фудбалски тренер кој мисли дека ќе се претстават најдобро ако тој вика на вас, во споредба со повеќе елегантен стил на голем лидер кој знае дека за да го добиете најдоброто од својот народ, тој треба да се разбере мотивацијата, за да придобие, охрабруваме и наградуваме.

Мит :Хипнозата е Мистериозно

Во реалноста, Хипнозата е природна состојба на умот. Веќе сте го доживеале илјадници пати. Кога ќе се изгубиш во добра книга или филм, или кога ќе зјапа низ прозорецот фантазирање, имате форма на авто-хипноза.

Мит :Хипнозата не е безбедно

Хипноза користи без лекови, не предизвикува болка, и е неинвазивен. Американското медицинско здружение и Католичката црква двете признае хипноза како вредно терапевтски алатка за да им помогне на луѓето се промени деструктивни однесувања.

Мит : Хипнозата е иста како и спиење

Иако лице искуства, како на високо ниво на физичка релаксација, хипноза не е иста како сон. Всушност, токму спротивното е точно. Додека во хипноза, вашиот свесниот ум и физичкото тело се опуштени, но вие сте свесни за вашата околина.

Мит :Хипнозата може да се излечи болест

Додека хипноза ја зајакнува својата природна процесот на лекување, не лечи болеста. Хипноза работи добро, кога се користи во комбинација со традиционалната медицина, да помогне да се намали потребата за лекови и да се скрати процесот на лекување. Се повеќе и повеќе лекари се однесуваат на нивните пациенти да хипнотизери да им помогне на своите исцелување

 

 

2 Одговори на “Митови за Хипнозата”

  • Јас само што почнав да оди на елипсовидна најмалку 30 минути на ден. Сакам да изгуби најмалку 15 фунти до април. Е елипсовидна добро за масти загуба? Она што другите вежби се добри? Исто така, постои ли некој храна да јадам и да се избегне? Плус тоа е во ред да се тренингот 6-7 дена во неделата?

  • Рик Maly вели:

    Здраво! Сум бил читање на вашиот сајт за долго време и конечно доби храброст да се оди напред и да ви даде извикам од Хафман Тексас! Само сакав да кажам се задржи на одлична работа!|

Остави Одговори

Вие мора да биде логирани во да објавувате коментар.

Google пребарување
Прилагодено пребарување
Донирајте за слободен Хипнозата Информации денес
Приклучи се Слободната Хипнозата Информација Заедница
Приклучи Слободна Хипнозата Информација Заедница за повеќе информации и надградби. Ова е бесплатно и Забава

Името:
 
E-mail: 
Ние ги почитуваме вашата приватност. Ние никогаш нема да се изнајми или да го продаде вашите информации
Избрана Видео
Превод
 Измени Превод
со Transposh - translation plugin for wordpress
Спонзорирани линкови
Амазон Продавница Продавница

CBPro реклами

Реклами од CbproAds
Губење на косата третман. докажани резултати
Онлајн здравство Продавница
Приклучи се Амазон премиер – Бдеат 40,000 Филмови
  • Winter Olympics 2018: Team USA's Mirai Nagasu stumbles during triple axel Февруари 21, 2018
    Winter Olympics 2018: Team USA's Mirai Nagasu stumbles during triple axel CBS News'Samurai' Goggia Denies Vonn to Win Downhill Gold U.S. Вести & World ReportLindsey Vonn Wins Bronze Medal In Downhill At Pyeongchang Winter Olympics NPRFull coverage
  • Mavs owner Mark Cuban: Wasn't aware of misconduct claims against Terdema Ussery Февруари 21, 2018
    Mavs owner Mark Cuban: Wasn't aware of misconduct claims against Terdema Ussery ESPNReport: Mavericks Former President And CEO Was A Serial Sexual Harasser DeadspinMark Cuban denies having knowledge of reported misogynistic behavior within Mavs, vows to get it fixed Dallas News (блог)House Call with Dr. J – reVolver Podcasts reVolver PodcastsExclusive: Inside the Corrosive Workplace Culture of the Dallas […]
Оптимизација Поддржано од SEOPressor