Научете самоуправа Хипнозата

Хипнозата

Вистината abouth хипнозакликнете на сликата да го нарачате копија

Хипнозата е докажан метод на длабока релаксација кој се користи за создавање на внатрешни промени во нашите мисли, емоции и однесување. Тоа е исто така медицински признати алатка за контролирање на болката и намалување на стресот. Најчестата форма на хипноза овие денови е само хипноза. Ова е само-предизвикана состојба на длабока релаксација постигне со или слушање на снимање или со тоа што си во транс.

Учење самоуправа Хипнозата

Тоа е прилично лесно да се научат самостојно хипноза и, како и со сè друго во животот, “пракса го прави совршен!” Клучот е да го земе лесно. Се пријде на предметот со разиграност. Не се обидуваат премногу тешко да се влезе во транс за овој порази целата Целта на хипноза. Ви се случува да дознаете како да се доведувате во длабоко опуштена состојба и се обидува да ги принуди тоа да се случи само те прави напнат и има обратен ефект.

Само Хипнозата-Како да се успее

А голем дел во уметноста на себе хипноза е учење за да ги споделите со хипнотичка состојба преземе само по себе. Не се обиде да се анализира она што се случува. Кога ќе се задржи на свесниот ум ангажирани во анализа ќе најдете дека е тешко да одат од бета мозочните бранови држава (свесен будење на донесување на одлуки) на алфа мозочните бранови држава (длабоко опуштена состојба на светлината транс каде што повеќето хипноза предмети остане). Само им овозможи сами да се опуштите. Тоа е природна состојба на вашето тело да се релаксира кога ќе се изврши одредени ментални и физички активности (која јас ќе ви учат кратко), па не се бориме против него од страна на се обидувам да дознаам како или зошто тоа се случува.

Не се обесхрабрени или мислите дека ништо не се случува во хипноза ако не се чувствуваат многу промени во првата или ако напредокот се чини дека е бавен. По некои пракса ќе најдете влегуваат во состојба на само-предизвикана транс стане лесен и природните како ве научи вашето тело и ум да се релаксирате.

Само Хипнозата-Очекувањата

Не очекувајте да биде експерт право надвор од лилјак! Очекувајќи себе си да биде добра како Пол Мекена или Дик Sutphen на вашиот прв обид е сами поставување за фрустрацијата. Тоа е потребно време да научат хипноза и освен ако не сте навистина среќни тоа ќе биде потребно време да се научи вашето тело и ум да се прости и влезе во оваа држава напор – но тоа ќе се случи.

Се сеќавам дека постојат различни начини да се доживее хипноза и нема двајца луѓе ќе ја доживее транс во токму на ист начин. Па се очекува вашето искуство да биде иста како некој друг!

Тоа е добра идеја да се издвои редовни време за да се практикуваат своите нови вештини. Предај дарот на 15 да 30 минути секојдневно или секој втор ден да се практикуваат само хипноза. Бидете сигурни дека нема да биде нарушен и дека вашата средина е тивка. Може да биде изненаден дека не, всушност се спие или се заспие за време на хипноза, иако телото се влезе во тој тип на опуштена поза.

Може да најдете дека првично ќе имаат тенденција да заспие додека практикуваш само хипноза. Ако ова се случува само пракса во порана време кога вие сте помалку замор додека не пречека на техника. Ако заспијам е се уште проблем, тогаш тоа практикуваат, додека седи во исправена стол.

Пред да почнат да се постави намера за седницата. Дали сакате повеќе доверба, повисоки самодоверба, совршен однос или подобрување на вашите финансии? Сега ќе користат една од двете техники кои ќе се користат како пост хипнотички сугестии. Создаде некои позитивни афирмации дека државата веќе сте тие што сакате да се биде или веќе сте во сопственост на вашата желба и го меморираат нив. Ако ова изгледа како премногу работа, тогаш замислете имате вашата желба и направи ментална филм од неа. Види го тоа сами доживува како да се случува сега. Ќе го искористите еден од овие техники, кога ќе влезе транс да reprogram вашиот потсвест!

Само Хипнозата постапка

Започнете со седење или лежење удобно. Чувајте ги вашите главата директно, посочувајќи напред, но се погледне нагоре на самото место на ѕидот – не се наведнуваат на вратот. Твоите очи треба да се бараат малку нагоре. Здив во пребројувањето на пет и надвор да брои од пет. Ова ќе предизвика вашето тело да се прости од тензии и стресови. Сега навивам прстите на двете нозе и ги напнуваат додека дишам до пребројувањето на пет. Сега се релаксираат на вашиот издишување на пребројувањето на пет. Се движи до вашите нозе. Ги напнуваат и да се релаксираат. Задржи дишењето во пребројувањето на пет и надвор да брои од пет. Сега напната целиот карлицата и задникот регионот. И да се релаксираат. Цело време дише длабоко. Се движат нагоре до вашиот стомак, тогаш вашата градите, вратот, лицето и главата, повторување на тензија и релаксирачки постапка, додека длабоко дишење. Дозволете вашите очи да се затвори природно во секое време во текот на оваа релаксација вежба. Ќе најдете дека во многу краток период на време е потребно повеќе и повеќе напор да ги задржи отворите.

Откако вашите очи се затвори и ќе се релаксирани целото тело, Замислете дека вие сте на врвот на ликвидација темно скалила со десет чекори. Задржи дишењето длабоко да се пребројувањето на пет. Движите надолу да првиот чекор, забележувајќи дека само може да се види неколку чекори понапред од вас, како останатите се обвиткан во мирна уште темнината. Ментално каже зборот 10. Сега се движи кон следниот чекор и психички се каже 9. Тогаш следниот изрека 8. Се движат постепено одредување на чекори, додека не стигнат до дното. Во текот на оваа вежба можете да им овозможи на вашето дишење да се врати во нормални или се задржи на длабоко дишење, ако ви се допаѓа.

Откако ќе го достигна дното замисли постои голема дрвена врата пред вас се доближувате и отворете го. Од друга страна, ќе се најде движат ескалатор заоѓа. Се движи кон неа, и се чувствуваат тоа ви Спуштање, надолу, надолу. Подлабоко, подлабоко, надолу.

Кога ќе стигнат до дното си замислите може да одиме малку напред, додека не се најде себе си во тивка релаксирачки амбиент. Само нека се појави. Тоа може да биде градината, плажа, шума или омилено место од детството. Тоа би можело да биде било каде. Само им овозможи на вашата потсвест ум да ви покаже каде се наоѓате. Опуштете се во било кој начин чини дека е соодветно за вас во кој посебно место.

Само Хипнозата-Предлози

Во оваа фаза можете ментално да подарите себе си пост хипнотички сугестии во форма на "Јас сум ....", или "Јас allow____ да влезат во мојот живот со леснотија" итн. Доколку не сакате да мора да се сеќавам ментално зборува инструкции тогаш се сети на вашиот визуелизација и поставете си во него! Ова е важно види на местото на настанот низ твоите очи како покрај тоа што беа меморија. Не се визуелизира на сцената на начинот на кој ќе ја видите друго лице. Искуство од вашиот перспектива. Дали ова за колку што е пријатно.

Откако ќе завршите и се подготвени да се вратат во нормала будење свест, едноставно смета врати од 10 да 1 и психички се каже "широк буден, будни ". Рашири, си даде неколку секунди повторно да се прилагоди на вашата околина, а потоа одат за вашите дневни активности.

Ќе ги најдете на овој краток вежба во авто хипноза повеќето од корист, подмладителен и живот-менување!

Остави Одговори

Вие мора да биде логирани во да објавувате коментар.

Google пребарување
Прилагодено пребарување
Донирајте за слободен Хипнозата Информации денес
Приклучи се Слободната Хипнозата Информација Заедница
Приклучи Слободна Хипнозата Информација Заедница за повеќе информации и надградби. Ова е бесплатно и Забава

Името:
 
E-mail: 
Ние ги почитуваме вашата приватност. Ние никогаш нема да се изнајми или да го продаде вашите информации
Избрана Видео
Превод
 Измени Превод
со Transposh - translation plugin for wordpress
Спонзорирани линкови
Амазон Продавница Продавница

CBPro реклами

Реклами од CbproAds
Губење на косата третман. докажани резултати
Онлајн здравство Продавница
Приклучи се Амазон премиер – Бдеат 40,000 Филмови
  • Смртоносен напад на црква во рускиот регион Дагестан Февруари 18, 2018
    Смртоносен напад на црква во рускиот регион Дагестан Њујорк TimesDagestan црква снимање остава пет мртви во Kizlyar БиБиСи NewsGunman отвора оган врз црква фестивал толпата со најмалку пет мртви Дневен покриеност StarFull
  • Предупредување откако швајцарските лавина хитови скијачи Февруари 18, 2018
    Предупредување откако швајцарските лавина хитови скијачи БиБиСи NewsSkiers Фатени во швајцарски Лавина спасени: Полицијата на САД. Вести & Светската ReportMan и ќерка загинаа во лавина на француските Алпи Скај NewsFull покриеност
Оптимизација Поддржано од SEOPressor