Testet sugjestueshmëria në hipnozë

HipnozaSuksesi i vendosjes së një subjekt në një gjendje kllapie është kryesisht i varur mbi besimin – Jetëgjatësia dhe aftësi sugjerimi e klientit tuaj. The aftësi sugjerimi e subjektit të klientit tuaj / do të përcaktojë se sa të suksesshëm përpjekje tuaj në hipnozë ka të ngjarë të jetë. Qëllimi i kësaj eseje është të përcaktojë “Sugjerimi dhe aftësi sugjerimi” dhe gjithashtu për të siguruar testet më popullore sugjerimi të cilat ju mund të punësojë për të përcaktuar se sa lehtë mund të luajnë një subjekt në ekstazë.

Çfarë është një “Sugjerim”?

Hypnotically folur. Një sugjerim është një ide apo ndjesi e cila arrin në tru përmes pesë shqisave (edhe nëpërmjet sensin e gjashtë, intuitë). Lexo vazhdimin e këtij entry »

E vërteta e pabesueshme prapa ëndërruar kulluar

Unë jam i sigurt që ju keni zbuluar shumë ose më pak në lidhje me ëndërruar kulluar.
i kulluar
Kjo është ajo që ndodh ndërsa ju ngjall brenda
ëndrra juaj… Duke u kthyer me vetëdije i ditur,ju jeni akorduar fuqinë befasues për
Komandën çdo aspekt e ëndrrës suaj!

Shumica e njerëzve e kanë përjetuar këtë së paku
disa herë në jetëgjatësi e tyre. Por 99% nga
popullsia kanë marrë asnjë Clue që ata mund
Shkaktojnë këtë ëndërruar kulluar Fuqia çdo natë të vetme…

Ja se si: http://partners.selfdevelopment.net/ref/79243/1b325f70 Lexo vazhdimin e këtij entry »

Mëso hipnozë Vetë

Hipnozë

vërteta abouth hipnozëklikoni imazhin për të porositur kopje tuaj

Hipnozë është një metodë e provuar e relaksimit të thellë që është përdorur për krijimin e ndryshimeve të brendshme në mendimet tona, emocionet dhe sjelljet. Ajo është gjithashtu një mjet i njohur mjeksore për kontrollin e dhimbjes dhe reduktimin e stresit. Forma më e zakonshme e hipnozë këto ditë është vetë hipnozë. Kjo është një vetë-detyruar shtet i relaksimit të thellë arritur nga ose dëgjuar një regjistrim ose duke sjellë veten në një ekstazë.

Mësoni hipnozë Vetë

Ajo është mjaft e lehtë për të mësuar hipnozë vetë dhe, si me çdo gjë tjetër në jetën e, “Praktika e bën të përsosur!” Kryesore është që të marrë atë lehtë. Qasje subjekt me një playfulness. Nuk do të përpiqet shumë të vështirë për të hyrë në ekstazë për këtë humbje tërë qëllimin e hipnozë. Ju do të mësoni se si për të sjellë veten në një gjendje të relaksuar thellësisht dhe duke u përpjekur për të detyruar atë të ndodhë vetëm ju bën të tensionuar dhe ka efekt të kundërt. Lexo vazhdimin e këtij entry »

Mitet rreth hipnozë

Mitet e zakonshme për hipnozë

Mit :Në Hipnozë Një hipnotizues ka fuqi magjike.

steve jonesKjo është plotësisht e rreme. Një hipnotizues është një njerëzore zakonshëm qenit.

Mit :Ju mund të hipnotizuar dhe të bëjë gjëra kundër vullnetit tuaj.

Absolutisht të rreme. Askush nuk mund të hipnotizuar kundër vullnetit të tyre. Ju duhet të 100% bashkëpunuese në mënyrë që të hipnotizuar. Nën Hipnozë ju mund të zgjidhni për të pranuar ose refuzuar çdo sugjerim për të ju dhënë nga hipnotizues.

Lexo vazhdimin e këtij entry »

Hypnotherapy për nerva provimin - Mirupafshim pa gjumë Nights, Përshëndetje Përsosmëri!

Çfarë Shkaqet nerva provimit?

A ju kujtohet se si jeni ndjerë një ditë para se ju mori tuaj provimeve përfundimtare? Pa gjumë, i djersitur, ankth
PROVIMIdhe trazuar duket të jenë fjalë të përkryer të mirë për të përshkruar gjendjen tuaj, atëherë. Dhe pastaj nuk janë ato raste kur mendoni se keni studiuar të gjithë ju mund të, bërë ndryshimet tuaja meticulously ... dhe ende, një shikoni në letër provimit, dhe të gjitha është bosh. Ky është një përfaqësim i saktë i studentëve shumë në prag të një provë e madhe. Pra, shumë varet nga ju kryerjen e mirë në tuaj Provimet, por ju thjesht nuk mund të duket për të kontrolluar ankthin. Sa e madhe do të ishte në qoftë se dikush kishte një shkop magjik që mund të marrë këto kujdeset larg. Unë jam këtu për t'ju thënë se ka një shkop magjik si kjo, dhe kjo qëndron brenda nënndërgjegjeshëm tuaj; të gjithë ju duhet të bëni është të thërrasë këtë shkop magjik për ndihmën tuaj me ndihmën e Hypnotherapy për nerva provimit.

Ankthi Dhe Provimi Nervat

Unë kam në karrierën time hasur një numër i studentëve të cilët nevojiten për ndihmë me ankth e tyre. Këta studentë kanë ardhur nga rrjedhat e ndryshme akademike dhe nivelet; disa ishin Një studentët Niveli, ndërsa të tjerët GCSE, nga ato duke studiuar mjekësinë për ata që duke studiuar filozofinë. Unë kam punuar me ta, dhe ata e kanë zbatuar me sukses teknikat e Hypnotherapy për nerva provimit për t'i mbajtur ata në udhën e mirë. Pra, si nuk Hypnotherapy për nerva provimit ndihmojë me të vërtetë? Provimet janë të gjitha për të provuar veten kundër të tjerëve, të gjitha e saj në lidhje me një performancë të përsosur kur ai numëron. Nëse ju jeni lodhur dhe të shqetësuar, ju kurrë nuk do të jetë në gjendje për të arritur këtë përsosmëri. Hapi i parë i Hypnotherapy është që të kujdeset për këto anktheve. Nëpërmjet jehonë qetësues dhe qetësues visualizations, ju jepet mundësia për të marrë mbi këtë ankth. Ju do të jenë në gjendje për të çlodhur mendjen tuaj, edhe si affirmations pozitive të punojnë rrugën e tyre drejt mendjen tuaj nënndërgjegjeshëm. Lexo vazhdimin e këtij entry »

Tricks Mind - Gjashtë ato të lehtë

Cilat janë Mind Tricks ?

Shumë mendjen truket janë më shumë se vetëm truket. Ata janë teknika krijuese për të përgjimit në fuqinë e mendjes tuaj. Ata argëtojnë, por ata gjithashtu kanë përdor më praktike. Një shembull i mirë është “mashtrim nxënës.” Një nga numër shumë i madh mendjen truket.

MendorShikoni në pasqyrë dhe të shikojnë sytë tuaj si ju qarte imagjinoni diçka të pëlqyeshëm. Kjo mund të jetë një skenë e bukur, trupin tuaj të preferuar zhveshur, apo ndonjë gjë tjetër që do të krijojë dëshira për ju. Ju do të vëreni nxënësit tuaj të bëhet më i madh pothuajse menjëherë. Nëse ju praktikë pak, ju mund të bëni nxënësit tuaj në çast të mëdha në të.

Nxënësit të zgjeruar, kur ju jeni ngjallur, të interesuar dhe të hapur. Kur ju jeni me dikë dhe nxënësit tuaj të zgjerohet, personi që ju jeni duke biseduar me subconsciously shqisat interesimin tuaj në to, ose atë që ata janë duke thënë se, dhe ata si kjo. Kjo e bën të lehtë për ata që si ju, dhe për të dëgjuar atë që ju sugjeruar. Ju nuk duhet të jetë një shitës për të përfituar nga ky. Sapo ju mësoni për të kontrolluar madhësinë tuaj nxënësi, pse nuk provoni këtë mashtrim subkoshiencës mend? Lexo vazhdimin e këtij entry »

Mëso Sekret të Making Miqtë më shumë! | njerëz

Njerëzit Takimi

Kur ju i përmbushni të reja njerëz për herë të parë, ju zakonisht si shumica e ri njerëz se ju i përmbushni?

bej shokeApo mos mendoni se ju zakonisht pëlqejnë të reja njerëz, nëse ata mund të provojë më në fund pas një kohë të gjatë që ata meritojnë miqësinë tuaj?

Ndoshta ju kurrë nuk kanë menduar për këtë para. Dhe ju madje mund të pyes veten nëse ajo është me të vërtetë e rëndësishme. A me të vërtetë rëndësi shumë në qoftë se ju si shumica e njerëzve, kur ju së pari të përmbushë ato, ose në qoftë se ju vendosni të si ata shumë më vonë, pasi ju merrni të dini më mirë?

Lexo vazhdimin e këtij entry »

Xhelozia shpesh mund të jetë shkaktuar nga pasiguria apo një imagjinatë Over Aktiv

Efektet e xhelozisë

jealousy_cover_final_small

Folks të cilët lejen e tyre xhelozi për të thyer e kontrollit shpesh merrni zemëruar dhe të shqetësuar dikur individuale që ata i shoqërojnë xhelozi në, xhelozi bën gjëra të pafajshëm. Kjo në analizën përfundimtare mund të çojë në shkatërrimi i marrëdhënies ose të prodhojnë dy njerëz shumë të pikëlluar që janë përjetësisht duke vënë në pikëpyetje pasionin e tyre për njëri-tjetrin. Ndihma për klientët me Hypnotherapy në High Wycombe dhe qytete të tjera të shumta habi e saj për të konstatuar se xhelozia është një çështje e nxehtë.

 

Pasi të gjëra dëmtuese ndodh, edhe pse ata ishin të detyruar nga xhelozia dhe jo një agjent i jashtëm xhelozia është forcuar në të individit xheloz. Shumica e kohës individi xheloz ka një shfrenuar Dashuria seksuale për të martohem e tyre që ata i bën ata të ndjehen falur në të qenit xheloz dhe në disa raste që urdhërojnë. Kjo do të rezultojë në amplifikimin e xhelozisë në marrëdhëniet e tyre pasardhës. Në disa raste xhelozia mund të zgjasë përfshirë këtu edhe dhunën ankthit mendor dhe manipulimit të cilat janë dy çështje që mund të shpejt përfundojnë ndonjë marrëdhënie. Lexo vazhdimin e këtij entry »

Këshilla të përmirësuar Memory | mjet që ndihmon kujtesën

Përdorimi i mjet që ndihmon kujtesën

Ky artikull do të shqyrtojë përdorimin dhe potencialin e përdorimit mjet që ndihmon kujtesën taktika për të rritur dhe për të përmirësuar aftësitë e kujtesës dhe më të mirë kujtesës në përgjithësi. Në shumë studime është treguar se mjet që ndihmon kujtesën kanë tre parimeve bazë të përdorimit të mjet që ndihmon kujtesën janë imagjinatës, Shoqata dhe lokacioni. Duke përdorur mjet që ndihmon kujtesën ka një shans të mirë për përmirësimin e kujtesës tuaj. Këto tre drejtorë, shoqatë, imagjinatën dhe vendi mund të sillen të punojnë së bashku, dhe ju mund të përdorni këto parime të fuqishme për të gjeneruar të sistemeve të kujtesës.

Duke punuar së bashku, parimet e shoqatës, imagjinatën dhe vendi mund të përdoret për të gjeneruar të fuqishme mjet që ndihmon kujtesën sistemeve të. Shpresojmë që një herë ju kanë përvetësuar dhe aplikuar këto teknika të ju do të kuptoni se si për të hartuar dhe zbatuar këto parime në fushën tuaj për të dizajnit të fuqishme tuaj, sisteme të sofistikuara të kujtohet. Lejon të fillojë me një përmbledhje e shkurtër e parimeve të përfshira.

Shoqata dhe mjet që ndihmon kujtesën

Lexo vazhdimin e këtij entry »

Si do të ketë një rezultat IQ mbi mesataren

Rezultatet IQ

Cila është mesatarja IQ rezultat? Në teori testet janë hartuar në mënyrë që gjysma e popullsisë do të shënuar më poshtë 100 e gjysmë më lart, dhe janë shënuar sipas moshës së konsumues testit. Këtu është një ndarje e IQ rezultatet në popullsinë tipike:

IQ130 ose më e lartë: 2.2% e popullsisë.

120-129: 6.7% e popullsisë.

Lexo vazhdimin e këtij entry »

Google Search
Custom Search
Bëni një dhurim te Information Lirë hipnozë Sot
Join free Informacionit Komunitetin hipnozë
Regjistrohuni në komunitetit Informacioni pagesë hipnozë Për më shumë informacion dhe Updates. Është falas dhe Fun

Emri:
 
Email: 
Ne e respektojmë privacinë tuaj. Ne kurrë nuk do të marrësh me qira ose të shesë informacionin tuaj
Featured Video
Përkthim
 Edit Perkthime
nga Transposh - translation plugin for wordpress
Sponsored Links
Amazon Store

Ads CBPro

Ads By CbproAds
Hair Loss Treatment. Rezultatet e provuara
Online Shop Shëndeti
Join Amazon Prime – Mbroj 40,000 Kinema
  • Winter Olympics 2018: Team USA's Mirai Nagasu stumbles during triple axel Shkurt 21, 2018
    Winter Olympics 2018: Team USA's Mirai Nagasu stumbles during triple axel CBS News'Samurai' Goggia Denies Vonn to Win Downhill Gold U.S. Lajme & World ReportLindsey Vonn Wins Bronze Medal In Downhill At Pyeongchang Winter Olympics NPRFull coverage
  • Mavs owner Mark Cuban: Wasn't aware of misconduct claims against Terdema Ussery Shkurt 21, 2018
    Mavs owner Mark Cuban: Wasn't aware of misconduct claims against Terdema Ussery ESPNReport: Mavericks Former President And CEO Was A Serial Sexual Harasser DeadspinMark Cuban denies having knowledge of reported misogynistic behavior within Mavs, vows to get it fixed Dallas News (blog)House Call with Dr. J – reVolver Podcasts reVolver PodcastsExclusive: Inside the Corrosive Workplace Culture of the Dallas […]
SEO Powered By SEOPressor