Mitet rreth hipnozë

Mitet e zakonshme për hipnozë

Mit :Në Hipnozë Një hipnotizues ka fuqi magjike.

steve jonesKjo është plotësisht e rreme. Një hipnotizues është një njerëzore zakonshëm qenit.

Mit :Ju mund të hipnotizuar dhe të bëjë gjëra kundër vullnetit tuaj.

Absolutisht të rreme. Askush nuk mund të hipnotizuar kundër vullnetit të tyre. Ju duhet të 100% bashkëpunuese në mënyrë që të hipnotizuar. Nën Hipnozë ju mund të zgjidhni për të pranuar ose refuzuar çdo sugjerim për të ju dhënë nga hipnotizues.

Mit :Vetëm njerëzit me mendje të dobët mund të hipnotizuar.

I rremë. Kundërta është e vërteta. Më inteligjente se ju jeni më të lehtë është për të hypnotize ju. Në raste të caktuara të dobësi mendore, hipnozë është e pamundur. Ju mund të hipnotizuar në qoftë se ju doni të.

Mit :Nën hipnozë ju jeni të pa ndjenja.

Nuk është e vërtetë në të gjitha. Nën Hipnozë ju jeni plotësisht të zgjuar dhe të vetëdijshëm.

Mit :Ju mund të merrni mbërthyer në hipnozë.

Krejtësisht të rreme. Edhe nëse hipnotizues ra i vdekur pas vënë ju në hipnozë të thellë, ju ose do të hapë sytë tuaj, pasi nuk kemi dëgjuar zërin e tij për një kohë, ose ju do të shkojnë në një gjumë të shkurtër dhe të zgjojë normalisht.

Mit : Hipnozë është diçka e pazakontë që njerëzit e tjerë të bëjë për ju

Nëse ju nuk mund të shkoni në hipnozë, ju nuk do të jetë në gjendje të fle, për të mësuar, ose të merrni nervor përmes 'hipnozë vetë negativ'. (Ju e dini, kur ju imagjinoni gjërat do të gabuar dhe kjo ju bën të ndiheni të shqetësuar? E pra kjo është negative hipnozë vetë!) Hipnozë është thjesht një shfrytëzimi i qëllimshëm i REM (Rapid Eye Movement) ose shtetërore ëndërr. Ne nuk jemi duke i dhënë ilaçe njerëzve këtu - në qoftë se ajo nuk ishte një aftësi natyrale, hipnozë nuk do të punojë!

Mit : Ju humbni kontrollin në hipnozë

Tregimet Crazy lajmeve, hypnotists fazë dhe thashetheme kanë krijuar iluzionin që ju të humbni kontrollin në hipnozë. Në të vërtetë, kur hipnotizuar, ju jeni të relaksuar dhe të fokusuar - dhe në gjendje të zgjedhin për të marrë dhe të ecin larg në çdo kohë. Ju zgjidhni të jepni vëmendjen tuaj në hipnotizues, dhe ju mund ta tërheqë atë në çdo kohë. Nëse ju keni qenë të frikësuar nga hipnozë në të kaluarën, ky artikull ka bindur shpresojmë që ju të paktën t'i jepte një provoni. Por mbani mend, të siguruar atë që ju jeni duke marrë është gjë e vërtetë.

Mit : Të gjitha hipnozë është njëjtë

Si me çdo gjë, hipnozë mund të jetë e mirë, keq apo indiferent. Më e zakonshme është e stilit të vjetër hipnozë autoritar të tipit "Ju jeni duke fjetur, ju ndiheni të sigurt ". Befasi, ky lloj i hipnozë nuk punojnë mirë me shumë njerëz. Hipnozë Mirë përdor parimet delikate psikologjike dhe të avancuara të komunikimit patterns.It 's si dallimi në mes një trajner futbolli i cili mendon se ju do të kryejnë më mirë në qoftë se ai yells në ju, krahasuar me stil më elegante e një lideri të madh i cili e di se për të marrë më të mirë nga populli i tij, ai ka nevojë për të kuptuar motivimin, të miklonte, inkurajuar dhe shpërblyer.

Mit :Hipnozë është misterioze

Në realitet, Hipnozë është një gjendje e natyrshme e mendjes. Ju keni përjetuar tashmë qindra e mijëra herë. Kur ju humbni veten në libër të mirë apo film, ose kur ju ia ngul sytë jashtë dritares vegim, ju jeni duke përjetuar një formë të vetë-hipnozë.

Mit :Hipnozë nuk është e sigurt

Hipnozë nuk përdor drogë, nuk shkakton dhimbje, dhe është jo-invaziv. Shoqata Mjekësore Amerikane dhe Kisha Katolike të dy e njohin hipnozë si një mjet i vlefshëm terapeutik për të ndihmuar njerëzit të ndryshuar sjelljet destruktive.

Mit : Hipnozë është e njëjtë si Sleep

Megjithëse personi përjeton një nivel të tillë të lartë të relaksimit fizik, hipnozë nuk është njëjtë si gjumit. Në të vërtetë, vetëm kundërta është e vërtetë. Ndërsa në hipnozë, mendjen tuaj të ndërgjegjshëm dhe trupi fizik janë të relaksuar, por ju jeni të vetëdijshëm për vendbanimin tuaj.

Mit :Hipnozë mund të shërojë sëmundje

Ndërsa hipnozë forcon procesin tuaj natyrore shëruese, kjo nuk do të kuruar sëmundje. Hipnozë punon mirë, kur përdoret në lidhje me mjekësi tradicionale, të ndihmojë të zvogëlojë nevojën për ilaçe dhe shkurtojnë procesin e shërimit. Mjekët Gjithnjë e më shumë janë duke iu referuar pacientët e tyre për të hypnotists për të ndihmuar në shërimin e tyre

 

 

2 Përgjigjet për “Mitet rreth hipnozë”

 • More Info thotë:

  Unë vetëm filluar të shkojnë më eliptike të paktën 30 minuta në ditë. I duam të humb paktën 15 paund deri në prill. Është e mirë eliptike për humbjen yndyrë? Çfarë workouts tjera janë të mira? Gjithashtu, a ka ndonjë që unë duhet të hani ushqime dhe për të shmangur? Plus ajo është në rregull për stërvitje 6-7 ditë në javë?

 • Rick Maly thotë:

  Përshëndetje! Unë kam qenë duke lexuar faqen tuaj për një kohë të gjatë tani dhe në fund mori guximin për të shkuar përpara dhe do t'ju japë një britmë nga Huffman Teksasit! Vetëm të kërkuar për të thënë të mbajtur lart punën e madhe!|

Leave a Reply

Ju duhet të hyrë në të postoj një koment.

Google Search
Custom Search
Bëni një dhurim te Information Lirë hipnozë Sot
Join free Informacionit Komunitetin hipnozë
Regjistrohuni në komunitetit Informacioni pagesë hipnozë Për më shumë informacion dhe Updates. Është falas dhe Fun

Emri:
 
Email: 
Ne e respektojmë privacinë tuaj. Ne kurrë nuk do të marrësh me qira ose të shesë informacionin tuaj
Featured Video
Përkthim
 Edit Perkthime
nga Transposh - translation plugin for wordpress
Sponsored Links
Amazon Store

Ads CBPro

Ads By CbproAds
Hair Loss Treatment. Rezultatet e provuara
Online Shop Shëndeti
Join Amazon Prime – Mbroj 40,000 Kinema
 • DJI's $799 'smartphone-size' Mavic Air drone starts shipping January 28 Janar 23, 2018
  DJI's $799 'smartphone-size' Mavic Air drone starts shipping January 28 TechCrunchDJI Mavic Air: Folding 4K mini drone coming Jan. 28 for $800 CNETDJI unveils pocket-sized Mavic Air drone, ships January 28 for $799 VentureBeatFull coverage
 • Michigan Man Threatened to Gun Down CNN Employees Janar 23, 2018
  Michigan Man Threatened to Gun Down CNN Employees Hollywood Reporter'Fake news. I'm coming to gun you all down': Man accused of making threats to CNN NOLA.comMichigan man charged with threatening to kill CNN employees ABC NewsMan arrested, accused of threatening to kill CNN employees The HillFull coverage
SEO Powered By SEOPressor