Mëso hipnozë Vetë

Hipnozë

vërteta abouth hipnozëklikoni imazhin për të porositur kopje tuaj

Hipnozë është një metodë e provuar e relaksimit të thellë që është përdorur për krijimin e ndryshimeve të brendshme në mendimet tona, emocionet dhe sjelljet. Ajo është gjithashtu një mjet i njohur mjeksore për kontrollin e dhimbjes dhe reduktimin e stresit. Forma më e zakonshme e hipnozë këto ditë është vetë hipnozë. Kjo është një vetë-detyruar shtet i relaksimit të thellë arritur nga ose dëgjuar një regjistrim ose duke sjellë veten në një ekstazë.

Mësoni hipnozë Vetë

Ajo është mjaft e lehtë për të mësuar hipnozë vetë dhe, si me çdo gjë tjetër në jetën e, “Praktika e bën të përsosur!” Kryesore është që të marrë atë lehtë. Qasje subjekt me një playfulness. Nuk do të përpiqet shumë të vështirë për të hyrë në ekstazë për këtë humbje tërë qëllimin e hipnozë. Ju do të mësoni se si për të sjellë veten në një gjendje të relaksuar thellësisht dhe duke u përpjekur për të detyruar atë të ndodhë vetëm ju bën të tensionuar dhe ka efekt të kundërt.

Vetë-hipnozë Si të pasuar

Një pjesë e madhe në artin e vetë hipnozë është të mësuarit për të le shteti hipnozës marrë përsipër nga vetë. Nuk përpiqet për të analizuar se çfarë po ndodh. Kur ju mbani mendja e ndërgjegjshme e angazhuar në analizimin ju do të gjeni të vështirë për të shkuar nga shteti beta brainwave (vendim i vetëdijshëm zgjuar duke e bërë) për shtetin brainwave alfa (shteti thellësisht të relaksuar e ekstazë të lehta, ku subjektet më hipnozë qëndrojnë). Vetëm lejojnë vetes për t'u çlodhur. Kjo është gjendja e natyrshme e trupit tuaj për t'u çlodhur, kur ju të kryejnë veprime të caktuara mendore dhe fizike (të cilat unë do t'ju mësoj së shpejti), kështu që nuk e luftojnë atë duke u përpjekur të kuptoj se si apo pse kjo po ndodh.

A nuk merrni dekurajohen ose mendoni se asgjë nuk po ndodh në hipnozë në qoftë se ju nuk ndiheni ndryshuar shumë në të parë, ose nëse progresi duket të jetë i ngadalshëm. Pas disa praktikë ju do të gjeni hyrë në një shtet të vetë-detyruar ekstazë të bëhet e lehtë dhe të natyrshme si ju mësojnë trupin tuaj dhe mendjen për t'u çlodhur.

Vetë-hipnozë Pritjet

A mos presin që të jetë një ekspert të drejtën off bat! Paramendoni veten të jetë aq i mirë sa Paul McKenna apo Dick Sutphen në përpjekjen tuaj të parë është vendosur vetë për zhgënjim. Kjo merr kohë për të mësuar hipnozë dhe nëse ju jeni të vërtetë me fat ajo do të marrë kohë për të mësuar trupin dhe mendjen tuaj për të le të shkojë dhe të hyjë në këtë shtet effortlessly – por kjo do të ndodhë.

Mos harroni se ka mënyra të ndryshme për të përjetuar hipnozë dhe nuk ka dy njerëz do të përjetojnë ekstazë pikërisht në të njëjtën mënyrë. Pra, presim përvoja juaj të jetë njëjtë si dikush tjetër!

Kjo është një ide e mirë për të vënë mënjanë një kohë të rregullt për të praktikoni aftësitë tuaja të reja. Jepini vetes dhuratën e 15 në 30 minuta çdo ditë apo çdo dytën ditë të tjera për të praktikuar hipnozë vetë. Sigurohuni që ju nuk do të prishet dhe se mjedisi juaj është e qetë. Ju mund të jetë i habitur se ju nuk të vërtetë të marrë fjetur, ose bie në gjumë gjatë hipnozë, edhe pse trupi do të hyjë në atë lloj sjellje të relaksuar.

Ju mund të gjeni se fillimisht ju kanë tendencë që të bie në gjumë duke praktikuar hipnozë vetë. Nëse kjo ndodh vetëm praktikë në një kohë më të hershme, kur ju jeni më pak të lodhur deri sa ju të përsosur teknikën. Nëse bie në gjumë është ende një problem pastaj praktikojnë atë, ndërsa i ulur në një karrige të drejtë.

Para se të filloni të vendosur një qëllim për seancën e. A doni më shumë besim, të lartë të vetë-respekt, marrëdhënie të përsosur ose një përmirësim në financat tuaja? Ju tani do të përdorë një nga dy teknikat që do të përdoret si sugjerime postimi hipnozës. Krijo disa affirmations pozitive që shteti ju jeni tashmë që ju dëshironi që të jetë ose ju jeni tashmë në zotërim të dëshirës tuaj dhe mësuar përmendësh ato. Në qoftë se kjo duket si shumë e shumë të punojë vetëm atëherë imagjinoni ju tashmë keni dëshirën tuaj dhe të bëjë një film mendore të saj. Shihni veten duke përjetuar atë si në qoftë se ajo u ndodh tani. Ju do të përdorni një prej këtyre teknikave, kur ju të hyjë në ekstazë reprogram mendjen tuaj nënndërgjegjeshëm!

Procedura Vetë hipnozë

Filloni duke ulur ose shtrirë të qetë. Mbani kokën tuaj drejt, duke vënë përpara, por shikoni deri në një vend në mur – Mos bëj qafën tuaj. Sytë tuaj duhet të kërkoni pak deri. Breath në në numërimin e pesë dhe jashtë për numërimin e pesë. Kjo do të shkaktojë trupin tuaj për të le të shkojë e tensioneve dhe streset. Tani curl gishtërinjtë tuaj në të dy këmbët dhe e tensionuar, ndërsa ju thith ato në numërimin e pesë. Tani të pushojnë në tuaj për të nxjerr numërimin e pesë. Leviz deri në këmbët tuaja. Ata tensionuar dhe relaksohuni. Mbani frymë në për numërimin e pesë dhe jashtë për numërimin e pesë. Tani tensionuar tërë rajonin e legenit tuaj dhe vithe. Dhe relaksohuni. Të gjithë kohës marrë frymë thellë. Leviz deri në stomakun tuaj, pastaj gjoks tuaj, qafë, fytyrë dhe kokë, përsëritjen e procedurës tensing dhe zbutës duke marrë frymë thellë. Lejo sytë tuaj për të mbyllur natyrshëm në çdo kohë gjatë këtij ushtrimi relaksim. Ju do të gjeni se brenda një periudhe shumë të shkurtër kohe ajo merr më shumë përpjekje dhe më shumë për të mbajtur ato të hapur.

Pasi sytë tuaj janë të mbyllur dhe e keni të relaksuar trupin tuaj të gjithë, Paramendoni se ju jeni në krye të një shkallë dredha-dredha të errët me dhjetë hapa. Mbani marrë frymë thellë për numërimin e pesë. Leviz poshtë për hapin e parë, vërejtur se ju mund të shihni vetëm disa hapa përpara jush si pjesa tjetër janë të shrouded në një errësirë ​​të qetë ende. Mendërisht thonë fjalën 10. Tani lëvizin për në hapin e ardhshëm dhe mentalisht thonë 9. Pastaj thënia e ardhshme 8. Leviz progresive poshtë hapat derisa ju të arrijnë pjesën e poshtme. Gjatë këtij ushtrimi ju mund të lejojë frymarrjen tuaj të kthehet në normale ose të mbani frymëmarrjen e thellë deri në qoftë se ju preferoni.

Pasi të keni arritur në fund imagjinoni ka një derë e madhe prej druri në frontin e ju ecni drejt saj dhe të hapur atë. Në anën tjetër ju gjeni një shkallë lëvizëse duke shkuar poshtë. Leviz mbi atë dhe të ndjehen të ju sjellë poshtë, poshtë, poshtë. Deeper, thellë, poshtë.

Kur të keni arritur në fund imagjinoni ju mund të ecin pak përpara derisa ju të gjeni veten në një mjedis të qetë relaksuese. Vetëm le të shfaqet. Ajo mund të jetë një kopsht, një plazh, një pyll apo një vend i preferuar nga fëmijëria. Ajo mund të jetë kudo. Vetëm të lejojë mendjen tuaj nënndërgjegjeshëm për të ju tregojnë ku jeni. Relax në çfarëdo mënyrë duket e përshtatshme për ju në atë vend të veçantë.

Vetë-hipnozë Sugjerime

Në këtë fazë ju mund të jepni vetes mentalisht postoni sugjerimet hipnozës në formë të "Unë jam ....", ose "Unë allow____ për të hyrë në jetën time me lehtësi" ETC. Nëse ju nuk preferojnë të kenë të mbani mend udhëzime që fliten mentalisht pastaj kujtojnë vizualizimi tuaj dhe të vendosni veten brenda tij! Kjo është e rëndësishme të shihni skenën me sytë tuaj sikur të ishte një kujtim. A nuk e kujtoj veten në skenën mënyrë ju do të shihni një person tjetër. Përvoja atë nga perspektiva e juaj. A kjo për aq kohë sa ajo është e kënaqshme.

Pasi të keni mbaruar dhe janë të gatshëm të kthehen në ndërgjegjes normale zgjuar, thjesht numërimin prapa nga 10 në 1 dhe mentalisht thonë "zgjuar gjerë, zgjuar gjerë ". Zgjas, Jepini vetes një pak sekonda për të ri-përshtatur për vendbanimin tuaj dhe pastaj të shkoni në lidhje me aktivitetet tuaja të përditshme.

Ju do të gjeni këtë ushtrim të shkurtër në vetë hipnozë më e dobishme, rinovimin dhe jeta-ndryshuar!

Leave a Reply

Ju duhet të hyrë në të postoj një koment.

Google Search
Custom Search
Bëni një dhurim te Information Lirë hipnozë Sot
Join free Informacionit Komunitetin hipnozë
Regjistrohuni në komunitetit Informacioni pagesë hipnozë Për më shumë informacion dhe Updates. Është falas dhe Fun

Emri:
 
Email: 
Ne e respektojmë privacinë tuaj. Ne kurrë nuk do të marrësh me qira ose të shesë informacionin tuaj
Featured Video
Përkthim
 Edit Perkthime
nga Transposh - translation plugin for wordpress
Sponsored Links
Amazon Store

Ads CBPro

Ads By CbproAds
Hair Loss Treatment. Rezultatet e provuara
Online Shop Shëndeti
Join Amazon Prime – Mbroj 40,000 Kinema
  • Deadly Attack at Church in Russian Region of Dagestan Shkurt 18, 2018
    Deadly Attack at Church in Russian Region of Dagestan New York TimesDagestan church shooting leaves five dead in Kizlyar BBC NewsGunman opens fire on church festival crowd with at least five dead Daily StarFull coverage
  • Warning after Swiss avalanche hits skiers Shkurt 18, 2018
    Warning after Swiss avalanche hits skiers BBC NewsSkiers Caught in Swiss Avalanche Rescued: Police U.S. Lajme & World ReportMan and daughter die in French Alps avalanche Sky NewsFull coverage
SEO Powered By SEOPressor